TEPELNĚ UPRAVENÉ DŘEVO

Tepelně upravené dřevo, tzv. thermowood, či německy thermoholz, si již na českém trhu našlo své pevné místo.934-1103256603

Nejčastěji se používá borovicové dřevo, ale tepelně upravit lze prakticky každé dřevo.

Během procesu „pečení“ je dřevo postupně se zvyšováním vlhkosti v komoře zahříváno na teplotu okolo 200 °C. Během tototo procesu dochází k chemickým změnám ve struktuře dřeva a výsledkem je změna jeho mechanicko-fyzikálních vlastností. Dřevo je ve výsledku méně nasákavé a vykazuje minimální rozměrové změny vlivem klimatických podmínek okolí, je odolné vůči dřevokazným houbám a škůdcům a jeho trvanlivost je vyšší. Nevýhodou je určité snížení pevnosti materiálu, takže thermowood je vhodný spíše na méně frekventované terasy u rodinných domů nebo se výborně hodí na obložení stěn a fasád domů.

 

Montáž terasy ze dřeva Thermowood

Dřevěné profily na terasy Thermowood se montují pomocí klipů na tzv. skrytý spoj. To znamená, že plocha terasy je tvořena pouze dřevem a nikde neuvidíte hlavičky vrutů. Podkladní hranoly jsou také z materiálu thermowood. Dřevěné terasy a rošty je možné pokládat na plastové rektifikační terče.

Thermowood se ošetřuje speciálním olejovým nátěrem na nízkosavé materiály. Péče o dřevěnou terasu však není nikterak náročná.

 

getimage.php

 

Profil s jemným drážkováním 26×117 mm
Elegantní profil z telepně upraveného borovicového dřeva.

antislip-26x117

Cena: 995 Kč/m2 bez DPH

 

Profil s hrubým drážkováním 26×117 mm

lunadeck-2-26x117

Cena: 995 Kč/m2 bez DPH

 

Profil s hrubým drážkováním 26×92 mm

lunadeck-2-26x92

Elegantní profil z telepně upraveného borovicového dřeva se širšími drážkami pro příjemný dotek bosých nohou.

Provedení úzkých prken – šířka 92 mm

Cena: 880 Kč/mbez DPH