PÉČE O TERASY

Dřevo jako přírodní materiál do zahrady jednoznačně patří. Dřevěné terasy tak vytváří příjemný a účelný exteriérový prvek. Péče o terasy z jakéhokoliv dřeva (tuzemského, exotického nebo tepelně upraveného) není nikterak náročná.

Dřevo vlivem povětrnostních podmínek rychle ztrácí svoji původní barvu a získává stříbrošedou patinu. Z toho důvodu je lepší vybírat materiál na terasy spíše podle jeho vlastností než barvy.

Pokud se tedy o terasu nechcete starat a počítáte s přirozenou změnou barvy došeda, potom, kromě občasného úklidu, žádnou větší pozornost terase věnovat nemusíte.

 

Olejování terasy – Krok za krokem: Jak na to – Stáhnout v PDF

deck oil_new shades

Pokud však chcete zachovávat původní vzhled terasy, je dobré ji dvakrát ročně naolejovat speciálním exteriérovým olejem. Před nátěrem očistěte teasau od hrubých nečistot a umyjte vodou. Vhodný je tlakový čistic, ale postačí i zahradní hadice a v případě potřeby rejžák. Takto umytou terasu nechte důkladně uschnout (dle počasí cca 1 den). Následně natřete terasu speciálním exteriérovým olejem na terasy.  Pokud vám zbyl olej, když jste natírali zahradní nábytek, ujistěte se, že je vhodný také na pochozí plochy, ať vaše práce není zbytečná. Zpočátku vám bude stačit bezbarvý olej, později je lepší sáhnout po oleji s pigmentem. Proces změny barvy dřeva terasy totiž probíhá neustále.

 

Odšedění terasy

 

Pokud máte terasu s šedou patinou a toužíte po změně, nic není ztraceno. Dnes existují přípravky na tzv. odšedění s jejichž pomocí se odstraní šedý nádech.j

V tomto případě budete potřebovat přípravek na odšedění, tlakový čistič nebo zahradní hadici s vodou a zacela jiste rejžák. Terasu vyčistíte dle návodu přípravkem na odšedění, umyjete čistou vodou a necháte důkladně usnout. Potom stačí terasu naolejovat terasovým olejem s pigmentem a terasa bude zase jako nová!

Všechny přípravky na údržbu a odšedění zakoupíte u naší firmy. Případně za Vás celou renovaci Vaší terasy provedeme.

Pro odbornou konzultaci zdarma se na nás kdykoliv obraťte.